Prostory

Budova mateřské školy
Budova mateřské školy se nachází v centru vesnice. Stáří budovy bývalé základní školy je více než 100 let. V přízemí sídlí obecní úřad a obecní knihovna.

Přízemí budovy – šatna, WC
V přízemí je umístěna šatna dětí, která je vybavena lavičkami s botníky a odkládacími policemi. Velký botník slouží k uskladnění gumových holínek dětí, pojízdný věšák na ukládání pláštěnek. Šatna je vybavena dvěma umývadly. Naproti šatny je WC. Z šatny se vychází na školní zahradu.

Školní zahrada – „Zahrada poznání“
Na zahradě je členitý terén, vzrostlé stromy, které splňují podmínky pro pohybové aktivity dětí. V roce 2012 učitelky vysadily v zahradě 50 lesních stromů. Svázáním stromků vzniká stromové iglú a přírodní prolézačky. V koutě zahrady je bylinkový záhon s lesními jahodami, bazalkou, pažitkou, rajčaty, cibulí, česnekem, libečkem, které jsou využívány jak při přípravě pokrmů pro děti, tak při environmentální výchově dětí. Dále zde máme hrušku, borůvky a stáleplodící maliny.
V čele zahrady je zahradní jezírko s rybičkami, které děti pozorují i krmí. Jsou zde i vodní živočichové (vážky, vodní ploštice, bruslařky obecné, žáby, atd.). Okolní plochy jezírka jsou vysypány jemnými oblázky, které děti mohou využívat k akupresurní masáži chodidel. Velké kameny slouží k překonávání překážek i k odpočinku.
Ve středu zahrady je vytvořena krytá přírodní pracovna pro děti.
V zadní části zahrady jsou domky pro hmyz, vytvořené drcenou kůrou a mrtvými kusy dřeva.
Zahrada je vybavena zahradním domkem, skluzavkou, krytým pískovištěm, trampolínou, hracím koutkem s nádobím, dvěma pružinovými houpadly, houpacím mostem, chodící kládou, dřevěnými lavičkami a indiánským týpím. Ve vybavení zahrady jsou dětská odrážedla a fotbalové branky. Vzrostlé stromy jsou využity k zavěšení lan a houpaček. Zahrada je využívána v plné míře k pobytu dětí.

Herny
V 1. poschodí budovy jsou dvě spojené herny s dostatečným materiálním vybavením. Herny jsou vybaveny sedacím nábytkem, respektujícím různou výšku dětí. Nábytek je rozmístěn tak, aby vznikla centra aktivit. V druhé herně je odpočinkový kout, kuchyňka a hrací domeček pro děti. Na odpočinek dětí se chystají každý den lehátka. Prostor je zde využíván také na tělovýchovné aktivity dětí.

Sociální zařízení
Dále se zde nachází nově zrekonstruované WC a umývárna se sprchovým koutem. Vedle ní je WC a šatna pro zaměstnance školy.

Výdejna stravy
Výdejna stravy byla kompletně zrekonstruována v roce 2011. Je vybavena prostornou kuchyňskou linkou, lednicí, plynovými kamny a elektrickou troubou. Nové stoly a židle mají různou výšku. Obědy dovážíme ze školní kuchyně ZŠ Koryčany v nerezových várnicích. Přesnídávky a odpolední svačiny připravujeme sami dle receptur pro školní stravování.

Ředitelna
Ředitelna se nachází na konci chodby v 1.poschodí. Je dostatečně vybavena.

Keramická pec
Škola rovněž vlastní keramickou pec, která je hojně využívána.